Twelve Electric   Oferta handlowa  Kompensacja mocy biernej Niedziela, 22.07.2018   Imieniny:. Magdaleny i Bolesława   

System kompensacji mocy biernej dla biurowca
(kliknij) 

                     
 

Oferta handlowa
Kompensacja mocy biernej
Regulatory mocy biernej
Baterie kondensatorów
BK-T-95
Baterie kondensatorów
BK-T-3f
Kondensatory mocy nn
Dławiki filtrujace
Kompensator indywidualny
Jakość energii elektrycznej
Osprzęt elektrotechniczny
Optymalizacja kosztów
Cennik - Kompensacja Mocy Biernej
Cennik - Monitoring Parametrów Sieci
Certyfikaty
Polityka Jakości Twelve
Recykling
O firmie
Targi i sympozja
Pliki do pobrania
Artykuly
Dofinansowania

 

 
Kompensacja mocy biernej

     Dążenie do zapewnienia właściwej rentowności przedsiębiorstwa oraz wysokie ceny za energię elektryczną zmusiły odbiorców energii do ciągłej kontroli poziomu jej zużycia. Racjonalne gospodarowanie energią elektryczną wymaga również kontrolowania poziomu pobieranej mocy biernej. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że pobór mocy biernej można dość łatwo zoptymalizować i co najważniejsze odbywa się to bez ingerencji w ilość pracujących urządzeń i bez zmniejszania sumarycznego obciążenia przedsiębiorstwa pobieraną mocą czynną. Wykorzystując znane prawa fizyki i fakt, że większość instalowanych urządzeń pobiera moc bierną o charakterze indukcyjnym, można zredukować wartość poboru mocy biernej przez wprowadzenie do układu zasilania odbiorników o charakterze pojemnościowym. W ten sposób moc pobierana przez urządzenia indukcyjne jest kompensowana przez odbiory pojemnościowe. Ten sposób optymalizacji nazywany jest kompensacją mocy biernej.

 

Optymalizacja kosztów to nie jedyny powód dla którego należy posiadać sprawny układ kompensacji. Skuteczna kompensacja eliminuje opłaty za moc bierną i zmniejsza o 3- 7% opłaty za moc czynną. Każda modernizacja, która przywróci sprawność systemu przyniesie wymierne korzyści finansowe. 
    

Po 20 latach specjalizacji w dziedzinie Kompensacji Mocy Biernej w sieciach nn i SN firma Twelve Electric oferuje pełny zakres usług i wyrobów tj. regulatory, kondensatory, baterie kondensatorów, dławiki wyższych harmonicznych i filtry aktywne.

Dławiki filtrujące
Kondensatory nn
Regulatory Mocy Biernej MRM 12
 
Twelve Electric Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 162
04-987 Warszawa
tel. +48 22 872 20 20
fax.+48 22 612 79 49
skype:  t12e_1, t12e_2, t12e_3
e-mail:
12e@12e.pl