Wprowadzona na początku 2010 roku do oferty Twelve Electric bateria kondensatorów mocy BK-T-3f przeznaczona jest do kompensacji mocy biernej w systemach o niesymetrycznym obciążeniu faz. Sposobem pomiaru i regulacji bateria ta przełamuje, od lat obowiązujący w procesie automatycznej kompensacji mocy biernej, wymóg dotyczący symetrii obciążenia.

Twelve Electric jest pierwszą firmą, która oferuje w atrakcyjnej cenie seryjnie produkowaną baterię przeznaczoną do kompensacji obciążeń niesymetrycznych. Do tej pory typowe regulatory mocy biernej mierzyły dane w układzie Arona, czyli wykorzystywano do obliczeń wartości prądu z jednej fazy i napięcia z dwóch pozostałych. Metoda ta kategorycznie wymuszała symetrię obciążenia, co dla niektórych układów zasilania było warunkiem nie do spełnienia. Wzrost opłat za nieskompensowaną energię bierną sprawił, że instalowanie baterii kondensatorów stało się konieczne w systemach, które zasilają także odbiorniki jednofazowe (małe sklepy, markety, hotele, stacje benzynowe itp.), gdzie wymóg symetrycznego obciążenia jest trudny do spełnienia. Użycie w takim systemie zasilania baterii tradycyjnej, zamiast niwelować opłaty, często je zwiększało (efekt przekompensowania).

Firma Twelve Electric, spełniając oczekiwania rynku, wdrożyła do produkcji nowy typ baterii, której działanie, mimo istnienia znacznych niesymetrii obciążeń i mimo zainstalowania w układzie rozliczeniowym precyzyjnych elektronicznych liczników energii elektrycznej, skutecznie wyeliminowało opłaty za nieskompensowaną energię bierną.

Podstawą nowego rozwiązania jest nowy regulator mocy biernej MRM-3f, który mierzy energię bierną oddzielnie dla każdej fazy. Następnie wyliczana jest moc bierna do skompensowania osobno dla każdej fazy i zgodnie z dokonanymi nastawami, wykonywany jest proces regulacji, czyli łączenie jednofazowych stopni mocy, co sprawia, że proces regulacji również przebiega odrębnie dla każdej z faz.

Bateria BK-T-3f może być wykonywana z uwzględnieniem indywidualnych wymagań systemu zasilania, w którym będzie pracować. Bateria BK-T-3f skutecznie eliminuje opłaty za energię bierną w systemach o niesymetrycznym obciążeniu faz. Dokładne informacje dotyczące baterii znajdują się w karcie katalogowej.Prześlij nam według poniższych informacji jakiej baterii potrzebujesz, a my postaramy się najszybciej jak to możliwe dostarczyć Ci korzystną ofertę:

  • Rodzaj baterii: bateria kondensatorów, bateria dławików kompensacyjnych lub bateria kondensatorów i dławików kompensacyjnych.
  • Moc baterii i ilość stopni.
  • Maksymalne napięcie sieci.
  • Maksymalny poziom harmonicznych w napięciu i prądzie panujących w sieci
  • Rodzaj obudowy: wewnątrz budynku IP41/IP00 lub IP41/IP20 (zgodnie z normą PN-EN 50274), na zewnątrz budynku IP54/IP00 lub IP54/IP20 (zgodnie z normą PN-EN 50274)
  • Montaż we własnym zakresie, czy montaż przez Twelve Electric
Uzupełnij zapytanie dodając krótką informację o samym obiekcie i rodzaju zamontowanych odbiorników. Wykorzystaj nasze doświadczenie, a zmniejszysz ryzyko popełnienia błędu przy zamawianiu baterii. Jeżeli sam nie jesteś w stanie określić parametrów baterii, możesz zlecić nam wykonanie bezpłatnej ekspertyzy, na podstawie której dobierzemy i wykonamy odpowiednią baterię. W typowych przypadkach, do doboru baterii wystarczy nam kilka ostatnich rachunków za energię elektryczną. W bardziej złożonych oferujemy wykonanie dodatkowych pomiarów naszymi analizatorami.

Wykonaliśmy i zamontowaliśmy już tysiące baterii o łącznej mocy liczonej w gigawarogodzinach (Gvarh). Nasze baterie i regulatory mocy biernej obniżają rachunki za energię w małych i dużych sklepach, na stacjach benzynowych, w bankach, w małych i wielkich fabrykach, czy nawet w data center - naprawdę wszędzie! Zdecyduj się na prawie 30-letnie doświadczenie i skontaktuj się z nami na adres e-mail: kmb@12e.pl lub zadzwoń +48502002150.

Karta katalogowa baterii kondensatorów BK-T-3f

Regulator Mocy Biernej MRM-3f
Twelve Electric Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 162
04-987 Warszawa
tel. +48 22 872 20 20
e-mail: 12e@12e.pl
NIP: 952-18-84-213

Szanowni Państwo!
W związku z istniejąca sytuacją epidemiczną, firma działa w niestandardowym trybie i w związku z tym kontakt na numery stacjonarne może być utrudniony. Prosimy o bezpośredni kontakt do pracowników:
502 002 187 - Aleksandra Biraga Łuczak - handlowiec
502 002 159 - Emilia Kołakowska - handlowiec i serwis

+48 228722020
12e@12e.pl
Tu jesteśmy
Droga do nas